Legenda podziemia powraca! – The Sizlacks
22 kwietnia, 2020

Kurz po naszym magicznym dniu opadł zostawiając po sobie wiele przeróżnych premier albumowych. Jednak moim osobistym zwycięzcą jest The Sizlacks – The Great Awakening. Tak proszę państwa, TO psychodeliczno-bluesowe THE SIZLACKS!

The Great Awakening to singiel trwający zaledwie trzy minuty, lecz zawiera w sobie wszystko to, za co pokochaliśmy Australijczyków z Perth. Pozaziemski groove i kosmiczne przestrzenie łączą się w pięknie opowiadaną historię. Ten sam artysta wizualny odpowiedzialny za artwork, Liam Dee, z którym współpracują od lat, idealnie oddaje atmosferę całego zespołu swoim. Jedyny mankament kawałka, to że jest za krótki.

Trio zaistniało w 2013 roku dzięki krótkiej animacji ‘Pikatchu on Acid‘ na youtubowym kanale high5toons, w której został użyty ich utwór Demo 2. Zespół był aktywny do 2014 roku. Później, bez podania przyczyn zamilkli na swoich social mediach. W 2015 roku napisałem do Tysona (gitara) z zapytaniem czy żyją, w odpowiedzi dostałem, że szykują nowy album.

The Sizlacks miało wracać już w 2016 roku, zapowiadając owy album singlem postowanym na Facebooku lecz i wtedy tylko na zapowiedzi się skończyło. Co tym razem przyniesie przyszłość, czy chłopaki w końcy wydają swój debiutowy długograj? – zobaczymy, ja teraz zapętlam nowy singiel.

Liam Dee Art – https://www.facebook.com/LiamDeeArt/
The Sizlacks – https://www.facebook.com/TheSizlacks/

O autorze

Cebula

Cebula

Redaktor naczelny

Perkusja i wokal w The Howling Eye i współzałożyciel Sekcji stoneru. Znajduję ogromną przyjemność w prostych rzeczach jak dobre jedzenie, poranne słońce, miękki kocyk, czy stonerowe riffki.

Stoner to wolność, stoner to jazz.