Stoner Band – Szare Sprawy – recenzja
5 stycznia, 2021

Stoner Band to zespół, który wziął nazwę całego gatunku muzycznego i nazwę wszystkich zespołów po angielsku tylko dla siebie. Duża odwaga to jest i na wstępie chciałbym jej pogratulować. Stoner rock to gatunek muzyczny, którego ludzie nie znają i zawsze trzeba im tłumaczyć co to jest. Jak nie chcesz z nimi długo gadać to możesz powiedzieć, że to coś trochę jak Black Sabbath. Gorzej jeśli nie wiedzą nawet co to jest Black Sabbath. Wtedy nie ma obowiązku z nimi dłużej gadać. No a co to znaczy band w takim razie? Band to znaczy zespół muzyczny. I nie jest to jedyny zespół muzyczny stonerowy w Polsce ani też na świecie bo angielska nazwa może tu wprowadzić w błąd.

We wspaniałym roku 2020 Stoner Band wydał swój długogrający album. Ktoś z Sekcji Stoneru, chyba dla jaj pisał, że z pazurem i super rockowy. Jaja z pazurem, to chyba nie takie jaja na które chciałby ktokolwiek trafić zainteresowany jakimikolwiek jajami chyba, że chodzi o te stuletnie jaja co są przysmakiem w Chinach. Tam można w jaju trafić na pazur i na dziób też. Zaczyna się jesień więc to chyba najlepszy czas aby posłuchać Szarych Spraw i skończyć w kałuży.

Pierwszy utwór na płycie to utwór Jeszcze. Dobra nazwa aby zachęcić do słuchania płyty dalej. Utwór jest całkiem rockowy, perkusja prosta ale może być, gitara gra muzykę więc też można słuchać. Nawet się zmienia trochę w środku piosenki i nie jest jakoś super nudno. Na wokalu śpiewa Pani, niestety mam wrażenie, że już tą Panią słyszałem w 300 zespołach typu rock i metal w Polsce. Ale to przecież niemożliwe jest żeby aż w tylu zespołach mogła śpiewać ta Pani.

Następna piosenka to Zycie. Życie piszę się przez Ż chyba, że chodzi o Zycie to wtedy nie wiem co to jest. A życie to jest jak ktoś się urodził i zanim umarł. Bardzo fajnie bo to jeden z najciekawszych tematów na piosenki. Niestety Pani śpiewa tutaj o kimś, że on chciał. Niestety ciężko mi uwierzyć w jej słowa i wyobrazić sobie tego pana bo myślę, że ten pan nie istnieje niestety. Mało przekonujące. Refren przypomina mi zespół O.N.A a ona śpiewa, że on. Ciekawe

Utwór Maska może być, nic mi się nie stało jak go słuchałem. W Krzyku to nawet są ciekawe efekty na gitarze i pokombinowane sytuacje się dzieją. Brawo za to. I w Szarych Sprawach też się dzieje. No ale jest też utwór Motorowy.

Protestuje przeciw temu. Protestuję przeciwko rockowi dla motorów. Jak chcecie grać dla motorów to lepiej się nazwać Motor Band. Fajnie dla motorów ale źle dla ludzi. Mi pod oknem cały czas hałasuje motor, że nie mogę słuchać utworu motorowy Stoner Bandu. Więc moja ocena jego jest słaba. Proszę przemyśleć to! Zresztą tekst jest głupi z tego co usłyszałem kiedyś. Posiadanie motoru nie robi z grubasa suchola.

Ta recenzja powinna zakończyć temat zespołu Stoner Band. Fajnie, że taki zespół istnieje. Gratuluję za istnienie. Życzę powodzenia. No i jak chcecie to weźcie sobie nazwę stoner (tylko ktoś może zadzwonić na policje wtedy bo to ma też znaczenie inne ale nie mogę o tym pisać) i nazwę band też weźcie sobie i zlikwidujcie zespoły muzyczne wszystkie. Nie wiem czy o to chodziło Stoner Bandowi ale do tego doprowadzili, że ludzie na sekcji stoneru (takiej grupie na fb) słuchali, potem się śmiali a teraz płaczą, że ludzie się śmiali i że słuchali nawet jak nie chcieli słuchać. Koniec. Taki zespół istnieje i jest to fakt. I gra muzykę też jak każdy inny zespół stonerowy co gra muzykę. Tylko ten jest nudny trochę i gra jak dużo zespołów w Polsce i stonerowych i niestonerowych. Jest to band.