nuk! – Mkgnao! (Przedpremierowy odsłuch singla)
16 kwietnia, 2021

Szczeciński wszystcorowy outlet wydaje z siebie kolejną płytkę i był na tyle miły, żeby podzielić się z nami przedpremierowo jednym kawałkiem. Jak jest? Ja bym określił to free-rockiem i powrotem do korzeni desertowych. Ale radzę, żebyście ocenili sami.

Mkgnao! ukaże się 20-go kwietnia wydawnictwem Koty Records.

Link do albumu:
https://nuk-nuk.bandcamp.com/album/mkgnao

O zespole:
nuk! powstał w 2018 roku. Trio skupia się na komponowaniu utworów znajdujących się na skraju różnych stylistyk, kładąc większy akcent na opowiedzeniu pewnej sonicznej historii niż wiązaniu się z gatunkiem. Lubią łączyć różne smaki: chaotyczny gulasz wolnej improwizacji jest przeplatany stonerowymi groove’ami, a wrażliwe jazzowe sola spotykają się tam z wyjącą ścianą gitar, które już nie mogą. Na pytanie “kiedy zaczną śpiewać”, póki co nie odpowiadają, by przypadkiem nie zburzyć ciszy.

Pierwszym ich wydawnictwem była samodzielnie wydana w czerwcu 2019 roku EP “Über-gentleman”. “Mkgnao!” zaś zawiera kompozycje, które kotłowały się w tamtym okresie i przygotowywały się do wyjścia na światło dzienne w formie studyjnej do dziś. Koncertowo już ograni, czekają cierpliwie na kolejne wynurzenie.

Skład: Michał – gitara
Janusz – syntezator basowy, klawisze
Bartłomiej – perkusja

Bandcamp – http://nuk-nuk.bandcamp.com/
Facebook – https://www.facebook.com/nuk.the.band/
Instagram – https://www.instagram.com/nuk_aloud/

O autorze

Cebula

Cebula

Redaktor naczelny

Perkusja i wokal w The Howling Eye i współzałożyciel Sekcji stoneru. Znajduję ogromną przyjemność w prostych rzeczach jak dobre jedzenie, poranne słońce, miękki kocyk, czy stonerowe riffki.

Stoner to wolność, stoner to jazz.